Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü

  • Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü
  • Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü
  • Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü
  • Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü
  • Cam Spor Tesisleri’ni yenileme sözü

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Mersin’in en köklü spor kulüplerinden Cam Spor tesislerini ziyaret etti. Minik futbolcu adayları ve ailelerinin katıldığı toplantıda gündeme gelen talepler üzerine Özyiğit, Cam Spor Tesisleri’nin yenileneceğinin sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Mersin’in futbolcu fabrikası sayılabilecek ve şehrin en eski futbol okullarından Cam Spor Tesisleri’ni ziyaret etti.

Yeni Yenişehir İlkeleri arasında ilk sırayı ‘Hareket’in aldığını ifade eden Özyiğit, sağlıklı bir toplumu oluşturmanın en temel kuralının spor yapmak olduğunu aktardı. Bu çerçevede Yenişehir’de yaşayan her yaştan insanı spor yapmaya teşvik edeceklerini vurguladı.

 İlçe de bulunan spor alanlarına yenilerini ekleyeceklerini de sözlerine ekleyen Özyiğit, amatör spor kulüplerine ciddi destekler vereceklerini vurguladı.

Özyiğit, “Altyapıya vereceğimiz önemle göreceksiniz gelecekte Türkiye, Yenişehir’den yetişen sporculardan bahsedecek. Bunu birlikte başaracağız”  dedi.

Konuşmasının ardından Özyiğit, soru ve görüşleri aldı. Minik bir futbolcu adayının, ‘Abdullah amca, İdman yaparken ayakkabılarımıza hep kum giriyor. Sahamızı çimlendirir misiniz?” sorusu üzerine Özyiğit, göreve geldiklerinde Cam Spor Tesisleri’ni yenileyerek modern bir görünüme kavuşturacaklarını ve mahalle sakinlerinin de spor yapabilecekleri bir özelliğe kavuşturacaklarının sözünü verdi.